Uncategorized

Artık Kiralama Değil Alma Devri

Son dönemlerde evlilikler, iş güç sahibi olmalar ve bankaların verdiği cazip krediler nedeniyle birçok ev alma girişiminde bulunan insanlar var. Ve yine son zamanlarda kiralama işlerinden kendini uzak tutan insanların da sayısı oldukça artmış durumda. İnşalar kiraladıkları evde yaşamak için verdikleri paranın boşa giden bir para olduğunu düşünüyorlar. Bununla beraber bankaların verdiği krediler düşünüldüğünde kira verir gibi ev sahibi olurum şeklinde düşünüyorlar. Ama bunun tek kötü yanı merkezi yerlerde olan evlerin bir şekilde birilerinin malı olması ve genelde bu inşaların kiralama taraftarı olmasıdır. Bu sebeple illa merkezde oturacağım diyenler ve merkezde oturmak zorunda olanlar dışında herkes yeni daire projeleri aramaya başlamış durumdadır.

Bunu bilen inşaat şirketleri ise çoktan kolları sıvadılar. Ve artık Türk milletinin değerlerine uygun evler dışında batılı tarzda da evler yapmaya başladılar. Nasıl yani? Yatak odalarında birer giyinme bölümü veya ayrıca bir giyinme odası, 2 tane ebeveyn banyolu evler yaptılar. Odaları küçülttüler ama salon ve mutfağı büyüttüler hatta çoğunlukla Amerikan mutfak şeklinde mutfak ve salonu birleştirdiler. Hem Türk aile yapısına hem de modern teşebbüslerle hazırlanan bu daire projeleri seçeneklerini çok seveceksiniz. Yani artık anlayacağınız tek banyolu, salondan uzak ve ayrı mutfaklı, dar salonlu evlerin modası da tercih edilme oranı da oldukça düşmüş durumdadır.

Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde yaşayanlar yeni yapılaşma ile birlikte bu tip daire projeleri ile daha çok karşılaşmaktadırlar. Özellikle plaza yaşamına alışmaya başlayan ve git gide globalleşen şu günümüzden başlayarak artık kötü ev, kötü proje görmeyeceğiz gibi duruyor artık. Ev türleri ikiye ayrılmış durumda. Geniş aileler şehrin kalabalığından ve kirliliğinden uzak geniş ve bahçeli evleri tercih ederken; çalışan genç kesim merkezlerde plaza hayatı yaşamayı tercih etmektedirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.