Uncategorized

ÇEŞME İNŞAAT YASAĞI

Yaz tatillerinin gözde merkezlerinden Çeşme, İzmir’in de en güzel ilçeleri sıralamasında liste başında yer almaktadır. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün doya doya yaşandığı bu ilçede, inşaat çalışmaları büyük hızla devam etmektedir. Ancak yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde artacak olan turist sayısına bağlı olarak Çeşme inşaat yasağı günlerinin başlayacak olmasının da bir sinyalidir.  

 

Yaz tatillerinin en çok ziyaret edilen merkezlerinden olan Çeşme, aynı zamanda her geçen gün yeni yapılanmaların yaşandığı inşaat projeleri ile de gelişip büyümektedir. Ancak tatil zamanlarına denk gelen aylarda Çeşme inşaat yasağı 2021 günleri başlamakta ve inşaat çalışmalarına ara verilmektedir. İnşaat çalışmalarının turizm sezonunda durgunluk yaşamasının nedeni yolların kapanması, turistlerin rahatsızlık duyması, artan nüfusa bağlı olarak inşaat çalışmaları nedeniyle kentte kargaşa yaşanması gibi faktörlere bağlı olarak Çeşme’de yasaklı günler başlamaktadır. 

 

İlçede büyük bir turizm potansiyeli mevcuttur. Bu turizm potansiyelinin sekteye uğramasını istemeyen Çeşme Belediyesi, tatil dönemlerinde yasaklar başlatarak turizmin inşaat çalışmalarından olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek istemektedir. Bu nedenle de tatil sezonunda inşaat sezonu durgunluk yaşamakta ve Çeşme inşaat yasağı 2022 günleri başlamaktadır. Bir taraftan inşaat sektörüne zarar veren bu olay diğer taraftan turizm gelirlerinin olumsuz etkilenmesini engellediğinden Çeşme için kara dönüşmektedir. İnşaat sektörü çalışanları, firmaları, şirketleri açısından tepki ile karşılansa da yasaklar yine Çeşme’yi korumak adına konulmaktadır.  

 

Çeşme Belediyesi Meclis Gündemi Ve Kararları 01.12.2020 Tarihinden Bugüne İnşaat Yasağı İle İlgili Meclis Toplantısı Olmamıştır.
Meclis Toplantılarını Buraya Tıklayarak Takip Edebilirsiniz.

4 thoughts on “ÇEŞME İNŞAAT YASAĞI

 1. Dr Hakan topaloğlu dedi ki:

  Merhaba 2021 yazında Çeşme’de inşaat yasağı ne zaman başlayacak

  1. ridvan dedi ki:

   Merhaba ; Çeşme Belediyesi Meclis Gündemi Ve Kararları 01.12.2020 Tarihinden Bugüne İnşaat Yasağı İle İlgili Meclis Toplantısı Olmamıştır. Şuan için Belli Değil Maalesef

 2. Ayşe kaya dedi ki:

  Merhaba, Çeşme de işaat yasağı ne zaman bitiyor? Pegole yapımı inşaat mıdır ,tadilat mıdır? Teşekkürler

  1. Rıdvan Varkan dedi ki:

   Merhaba İletişim bilgilerinizi ridvanvarkan@gmail.com Adresinden paylaşabilirseniz, En kısa zamanda size geri dönüş sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.