Uncategorized

ÇEŞME İNŞAAT

İzmir’in en güzel ilçelerinden ve Türkiye’nin en büyük tatil merkezlerinden bir olan Çeşme, özellikle yazın turizm ile artan nüfusu sayesinde kalabalık kent merkezlerinden biridir. Kentte konut ihtiyaçlarının karşılanması için Çeşme inşaat firmaları yoğun bir çalışma temposu ile konut inşaatlarına devam etmektedir. İlçenin turizm gelirlerine katkısı büyük olduğundan doğal yapısının bozulmamasına büyük önem verilmektedir.

 

Belediye tarafından kontrol altında tutulan inşaat çalışmaları turizmin etkisine göre şekillenmektedir. Çeşme inşaat şirketleri turistik faaliyetleri göz önünde bulundurarak daha çok yazlıkçılara göre projeler geliştirmektedirler. Lüks konutların, villaların, yazlıkların, rezidansların inşasına ağırlık verilen ilçede, emlak fiyatları da lüks yapılanmaya bağlı olarak hayli yüksektir. Yaz tatilinin en keyifli geçtiği tatil merkezlerinden olan ilçede sabaha kadar devam eden bir sosyal yaşam mevcuttur. Bu sosyal yaşamın hareketliliği ilçedeki tüm faaliyetlere yansımakta ve inşaat çalışmaları da o doğrultuda gelişim göstermektedir.

 

Yaz aylarında inşaat yasağına bağlı olarak yaşanan durgunluk Çeşme inşaat çalışmalarında aksamalara yol açsa da kentte sürekli artan emlak çalışmaları vardır. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün kentteki tüm faaliyetleri şekillendirmesine bağlı olarak inşaat çalışmaları da bu yönde gelişmektedir. Eşyalı ve eşyasız olarak tasarlanan yazlık evlerden tutun da siste içerisinde inşa eden yazlıklara kadar çok farklı seçeneklerde konut projeleri geliştirilmektedir. Tabi bu çalışmalar sırsında kentin doğal yaşamının aksatılmaması için de gerekşi koruyucu önlemler alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.