Uncategorized

ÇİĞLİ EMLAK

İzmir’in merkezine 17 km. uzaklıkta bulunan sevimli ilçesi Çiğli, İzmir’in diğer ilçelerine göre göçmen halkı ve tarihi dokusu ile farklı bir çizgi oluşturmaktadır. Hem tarihi dokusu, hem bir sanayi bölgesi oluşu, hem turizmi hem de tabiatı ile harikalar diyarı sayılan ilçede ikamet kuş cenneti de görülmeye değer bir mekân olarak Çiğli’yi farklı yapmaktadır. Nüfus yoğun sayıldığı ilçede günden güne artan bir inşaat projesi çalışmaları vardır. Çiğli emlak ile ister yatırım amaçlı isterseniz gayrimenkul sahibi olabilmek için özel fırsatlarda buluşabilirsiniz.

 

Nüfusun neredeyse 180.000’ini bulduğu bu güzel ilçede Çiğli emlak ile konut sorununa büyük ölçüde çare üretilmektedir. 2007 yılına kadar ortalama 90.000 lira civarında olan 2+1 daire fiyatları geride kalan 9 yıl içerisinde %250 artarak bugün 155.000 lira civarına ulaşmıştır. Kişilerin alım gücünü çok da zorlamayan bu fiyat yükselişi konut sayısının artırılması ile de dengede tutulmaktadır. Satışlar kadar kiralarda da aynı serilik yaşanmaktadır. Amortisman süresini 19 yıl olduğu belirlenen ilçede gayrimenkul yatırımın çok da karlı olacağı söylenemez.

 

İlçede yaşayanlar her ne kadar sanayi ve ticaret ile geçimlerini sağladıklarından gelir ortalamasının üzerinde olsalar da nüfus çeken bir ilçe olması bakımından satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışları hızla devam etmektedir. Ancak Çiğli emlak ile yerleşim yerlerinin ilçe dışında yapılanmaya başlaması ile ilçe dışında oluşturulan yeni siteler konut sıkıntısına çözüm olacak gibi görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.