Uncategorized

ÇİĞLİ İNŞAAT

İzmir’in kara içinde kalan ilçelerinde olan Çiğli’de yaşam ilçenin konumuna göre şekillenmiştir. Konumu itibariyle sahip olduğu iklim ve bitki örtüsü ilçenin ekonomik faaliyetleri üzerinde etkili olmuş ve ilçede ekonomik faaliyetler tarım ile hayvancılığa dayanmıştır. Ekonomik faaliyetlerin yetersiz oluşu nedeniyle fazla gelişmeyen kentte yeni yatırımlarla kentin çehresi değiştirilmeye çalışılmaktadır. Çiğli inşaat sektörü de kentteki doğal ve ekonomik yaşama bağlı olarak şekillenmiştir.

 

Kentte yatırım amaçlı konut edinmeye bağlı olarak gelişen inşaat projeleri yeni dönemde lüks ve modern bir yapıya kavuşmuştur. Ülkedeki diğer merkezlere göre daha ekonomik olarak satışa sunulan konutlar, yeni dönem projelerinde site içerisinde oluşturulmuş modern ve sosyal alanlar olarak tasarlanmıştır. Çiğli inşaat çalışmalarının merkezini halkın geçim durumu ve ilçedeki ekonomik faaliyetler belirlemiştir.

 

Çiğli inşaat sektörü son yıllarda büyük gelişme göstererek büyük ve yaratıcı projelere imzasını atmış, kente modernlik anlamında yepyeni bir çehre kazandırmıştır. Site içerisinde kurulan sosyal kent projeleri ile modern ve teknolojinin son olanaklarıyla donatılmış daireler, havuzlar, spor merkezleri, saunalar, çocuk oyun alanları vb. etkin alanlar oluşturularak konut edindirmede cazip fırsatlar ortaya konulmuştur. Aralıksız devam eden konut çalışmaları ile daire, villa, konak, ofis vs. şeklinde oluşturulan yapılanmalarla kent kısa sürede modern bir yapıya kavuşturulmuştur. Daha çok kent dışında yapılanmaya gidilerek geniş ve ferah yaşam alanları oluşturulmaya çalışılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.