Uncategorized

EGE’NİN İNCİSİNDE DÖNÜŞÜM

Ülke çapında başlatılmış kentsel dönüşüm uygulamaları Ege’nin incisi İzmir’de de yoğun olarak sürdürülmektedir. İzmir inşaat firmaları güzel İzmir’in güzel halkına güvenli ve konforlu yaşam alanlarını sunmak için birbiriyle yarışır durumdadır. Bu yarıştan en karlı çıkan da İzmirlilerdir.

Eski yerleşim bölgelerinden biri olan İzmir gerek şehir içi, gerek şehrin dışına doğru çarpık denilebilecek bir yapılanma ile kurulmuştur. Bu noktada İstanbul’a benzeşen bir şehirken kalkınan ekonomisi fazla miktarda göç almasına da neden olmuştur. Aldığı göçler de gecekondu kültürünü fazlasıyla göz önüne sunmaktadır. Güvenlik önemleri dikkate alınmadan sadece barınma ihtiyacını giderme amacıyla yapılmış evler hem halk sağlığını tehdit etmekte hem de güzel şehir görüntüsünü kirletmektedirler. Bu noktada işinde uzman İzmir inşaat firmaları taşın altına ellerini koymuşlar ve çarpık kentleşmeyi şehir planlamacıları ile gidermeye çalışmaktadırlar. Devlet kontrolünde ilerleyen kentsel dönüşüm çalışmaları suiistimal ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır. Evinizi daha güvenli, uzun yıllar hem barınma hem de konfor ihtiyacınızı giderecek şekilde yenilemektedir bu firmalar. İzmir genelindeki inşaat firmalarına baktığımızda da durumun fazlaca iç açıcı olduğunu görmekteyiz.

Kentsel dönüşüm ile İzmir’in çehresini tamamen değiştirmeyi hedefleyen İzmir inşaat firmaları sadece karı düşünmeyip şehrin hak ettiği güzelliğe kavuşmasını da hedeflemektedirler. Bu noktada yaptıkları evler, apartmanlar hem İzmirlilere masalsı yaşam sunmakta hem de şehre inci görünümünü vermektedirler. Mimarların özenli çalışmaları, mühendislerin ciddi emekleri sonucu izmiri yenilemekte olan inşaat firmaları fa fazla güvenilir olup hem evlerinize hak ettikleri değeri vermekte hem de hak ettiğiniz güvenliği sizlere sunmaktadırlar. Can güvenliğini ön planda tutarak yaptıkları projelerde peyzaj çalışmaları ile evlerinizin yeşillikler içinde olmasını da sağlayan İzmir inşaat firmaları kentsel dönüşüm sürecinde yaşam alanlarınızda hak ettiğiniz özeni sizlere sunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.