Uncategorized

Emlak Sektöründe Yenilikler Var

İnsanlar olarak hepimizin en temel ihtiyaçlarından birisi barınma ihtiyacıdır. Bunu gidermek içinde ya ev satın alır, ya ev yaptırır veya hali hazırda ev sahibi olan insanlardan evlerini kiralar karşılığında aylık olarak para öderiz. Son dönemlerde nüfusun hızla artmasıyla birlikte oldukça fazla arttı ev sayısı. Özellikle merkezden uzakta bir yerde oturuyorsanız her tarafınızın inşaatlarla çevrili olduğunu görmeniz hiç de imkânsız bir durum değil. İnşaat şirketleri bizlerin bu barınma ihtiyacını gidermek için her gün neredeyse bambaşka projelerle karşımıza çıkmaktadırlar. Ve insanların seçenek sayısı her geçen gün artmaktadır.

Peki, hangi inşaat şirketleri isimlerine güvenebiliriz? Bunun için bir kritere bakmanız yeterli olacaktır. Öncelikle asla ama asla maket üzerinden veya proje üzerinden bakarak ev sahibi olma hayalleri kurmayın. Bırakın şirket inşaatın en azından bir kısmını bitirmiş olsun ve diğer kısmı için de sağlam güvenceler sunabilsin. Ve ayrıca asla paranın tamamını malınızın veya mülkünüzün tapusu ve anahtarını almadan ödemeyin. Ve şirketi mutlaka sigorta şirketlerinden sordurun. Çünkü sigorta şirketleri genelde dolandırılan veya parası çalınan ev sahiplerini çokça gördükleri için hangi şirketlerin güvenilir hangilerinin sakat olduğunu size mutlaka söyleyeceklerdir. Eğer bu söylediğimiz adımları uygular, kendinizi ve paranızı güvence altına alırsanız tercih edebileceğiniz pek çok inşaat şirketleri var diyebiliriz.

Ama maalesef inşaat şirketleri her ne kadar legal de görünseler kendi kanunsuz işlerini de kitabına uydurmak konusunda oldukça deneyimlidirler ve elleri bu konuda çok güçlüdür. O sebeple eğer büyük bir projeye yatırım yapacaksanız mutlaka bu konuda ciddi destek almanız ve her duruma karşı bir avukatla paslaşmanızı tavsiye ederiz. O zaman güvenle emlak inşaat işlerinize paranızı yatırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.