Uncategorized

İZMİR PROJELER

Konut piyasasının çok canlı olduğu son yıllarda ülke genelinde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında farklı ve yenilikçi projeler ortaya konmaktadır. Bu projelerin geliştirildiği ve hayata geçirildiği merkezlerden biri olan İzmir’de de inşaat firmaları ve inşaat şirketleri yoğun çalışmalar yürütmektedir. İzmir projeler yönünden her zaman ilgi çeken, yatırım yapılan, şirketlerin peşinde koştuğu bir bölge olmuştur. Coğrafi konumu, turizm bölgesi olması, tarihi yapısı, kültürel dokusuyla pek çok yatırımcının odak merkezlerinden olan İzmir, özellikle konut projelerinde son dönemlerde gözde iller arasındadır.

 

İzmir için planlanan projelerin başında yaşanacak kent olması yönündeki “yaşayan şehir, yaşanacak şehir” sloganlı kentsel dönüşüm projesi yer almaktadır. İzmir projeler bakımından Türkiye’nin ilk üç kenti arasındadır ve yönüyle de yatırımcılara büyük fırsatlar sunmaktadır. Sağlık ve spor kentine dönüştürülmeye çalışılan İzmir, bu bakımdan Türkiye’nin dışarıya açılan kapısı konumuna getirilmek istenmektedir. Ayrıca tarih, sanat ve kültür merkezi haline getirilmeye çalışılan kent, bu bakımdan sanat ve kültürel faaliyetlerin başkenti olması adına projelerle desteklenmektedir.

 

İzmir projeler ile desteklenerek ülkenin gurur olmaya adaydır. Özellikle coğrafi konumundan dolayı Ege’nin incisi olarak da kabul edilen kent, önümüzdeki yıllarda daha büyük potansiyellere sahip projelerin ev sahipliğini yapacak gibi görünmektedir. Bunun farkında olan yatırımcılar da kentten ellerini çekmemekte ve yatırımları ile kentin gelişimine büyük katkılarda bulunmaktadırlar. Modern projelere ev sahipliği yapan kent, Türkiye’nin ekonomisine hayli katkıda bulunacak gibi görünmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.