Uncategorized

İZMİR’DE İNŞAAT FİRMALARI

Türkiye’nin 3. büyük ili olan yeşil İzmir,  Ege’nin incisidir. Yunan göçmenleriyle harmanlaşmış bir kültüre sahip olan bu Avrupai kent, tarihi dokusu ile de farklı bir çizgi oluşturmaktadır. Hem bir sanayi bölgesi oluşu, hem ülke turizmindeki payı hem de eşsiz tabiatı ile İzmir bir harikalar diyarıdır. Gerek sosyal yaşamın canlılığının, gerek Ege Denizi’ne karşı konumunun gerekse de ekonomik faaliyetlerin zenginliğine bağlı olarak. İzmir, nüfusu 2 milyonu aşmış olan kalabalık kentlerimiz arasındadır. Nüfusun çok yoğun olduğu İzmir’de günden güne artan inşaat projesi çalışmaları hızlı bir biçimde devam etmektedir. İzmir’de inşaat firmaları ile ister yatırım amaçlı isterseniz gayrimenkul sahibi olabilmek için özel fırsatlarda buluşabilirsiniz.

 

İzmir’de inşaat firmaları sektörü arz ve talebe bağlı olarak çok canlı bir sektördür. Ancak kentin yoğun nüfusu ve arsa sıkıntısı sebebiyle talep fazlalığı karşısında arz yetersizliği yaşanmaktadır. Bu da konut fiyatlarında artışa neden olmakta, kiralar 800-4000 lira arasında değişkenlik göstermektedir. Konut satış fiyatları da bu yoğunluktan etkilenmekte ve konutlar 150 bin ile 2 milyon lira arasında yüksek fiyatlarla satılmaktadır.

 

İzmir’de yaşayanlar özellikle gelişmiş sanayiye bağlı olarak geçimlerini sağlamakta. Kentin önemli gelir kaynakları arasında turizm ve ticaret de çok önemli rol oynamaktadır. Bu ekonomik gelişmişlik İzmir’in sürekli nüfus çeken bir kent olmasına neden olmaktadır. Bu bakımdan satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışları da hızla devam etmektedir. Ancak, İzmir’de inşaat firmaları istediğiniz boyut ve konforda konut sahibi olmanızda size sadece bir tıklama mesafesindedir. İnternetten de kolayca ulaşabileceğiniz satılık ilanları ile İzmir’de konut sahibi olmanız an meselesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.