Uncategorized

İZMİR’DEKİ İNŞAAT FİRMALARI

İzmir’in bazı bölgelerinin değerlenmeye başlamasından sonra bölgelerde daha önceden arsa sahibi olan İzmir’deki inşaat firmaları, ellerindeki fırsatları değerlendirip ardı ardına projeler geliştirmeye başlamışlardır. İzmir’in EXPO 2020’ye aday olması ile birlikte kentteki konutlar ve emlakların değerleri aniden yükselmiş ve bu yükseliş firmalar tarafından hemen fırsata dönüştürülmüştür. İzmir’e yatırım yapan en güçlü şirketlerden olan Soyak, kentte proje geliştiren ilk şirket olma unvanına da sahiptir. Bölgede geliştiridiği orijinal projelerle kentin çehresini değiştirmeyi başaran firma, üçüncü projesi ile kentin değerine değer katmaya devam etmektedir.

 

 

İzmir’deki inşaat firmaları için bir liste çıkartıldığında Günvar İnşaat, Muhtaroğlu İnşaat, Çolakoğlu İnşaat, Güryaka Yapı, Güven Erbek İnşaat, İzmir Turizm İnşaat, Kama İnşaat, Kavuklar İnşaat, Nasır İnşaar, Megapol Group, Özyıldırım İnşaat, Tolga-Ciritoğlu İnşaat, Vural İnşaat, Yapı Grup İnşaat listenin favorileri durumundadır. Bu firmalar sayesinde yeni dönem projelerle konut sorununa büyük ölçüde çare üretilmesi beklenmektedir.

 

 

İzmir’deki inşaat firmaları arasında yer alan bir diğer güçlü isim Türkerler Holding’tir.  Adeta sıraya giren firmalar geliştirdikleri projelerle kentteki dönüşüme katkıda bulunmak için yarış halindedirler. Bölgede emlak sektöründe yaşanan bu canlılık sadece İzmir’deki yatırımcıları değil ülke genelinde birçok yatırımcıyı harekete geçirmiş ve bölgede emlak yatırımının artmasını sağlamıştır. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yürütülen çalışmaların İzmir’e ve emlak sektörüne büyük katkılar sağlayarak ekonomik canlılık kazandırması beklenmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.