Uncategorized

İzmir’in Güzelliğine Güzellik Katılmaya Devam Ediyor

Bizim çocukluğumuzun zamanlarından evlerimizde hiç giremediğimiz; yılın çok büyük bölümü kapalı olan salonlarımız vardı. Koltukların, komodinlerin ve aslında tozlanacak bütün eşyaların üzerinde örtüler olurdu sanki terkedilmiş bir ev gibi. Bayramdan bayrama o örtüler kaldırılır ve yepyeni koltuklarda hiç kullanılmamış masalarda ağırlardık misafirlerimizi. Ama artık insanlar sahip oldukları her şeyin en güzelini kendileri için ayırdıkları gibi misafirlerine de kendi kullandıklarını takdim ederken hiç çekinmemektedir. Bu doğallaşma süreci oturma odası mantığını ortadan kaldırmıştır. Ayrıca insanların artık evlerine çalışma odası, ofis gibi seçenekleri de sokmasıyla birlikte eski adetlerin depoya kaldırılmaması için hiçbir engel kalmamıştır. İşte bütün bu değişimden dolayı yeni inşaat projeleri de bizim isteklerimiz doğrultusunda şekillenmektedir. İzmir gibi büyükşehirlerde bu değişimler çok daha net görülmektedir. İzmir yeni projeler konusunda baya hızlı gelişmekte olan bir şehir olmaktadır.

İzmir aynı İstanbul gibi Ankara gibi Türkiye’nin belli başlı güzel büyükşehirlerinden biridir. Gittikçe de artan bir popülasyonu vardır. İşte tam da bu nedenle inşalar oraya iç ve dış göçler de yapınca İzmir Türkiye’de çok önemli bir şehir haline gelmiştir. Merkezlerine yeni, çok katlı yapıların inşaatı başlamış; plazalaşma kültürü hızla bu şehirde de yaygınlaşmıştır. Dışarıdan tamamen camdan kaplama gibi gözüken upuzun binalar, tavandan ısıtma veya klimayla soğutma yapan teknolojik evler, çifter çifter tasarlanmış ebeveyn banyoları,  büyük salonlar, küçük odalar ve küçük mutfaklar… İşte İzmir yeni projeler ve konut seçenekleri ile inşalara cazip gelen bir merkez haline gelmiştir.

Eğer sizde sakinliği, inşaların sıcaklığını arayanlardansanız; bunaldığınızda bir yudum deniz manzarası, bir sıcak çay arayanlardansanız İzmir tam size göre bir şehir. İzmir yeni projeler ve yapılar seçeneklerine mutlaka bakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.