Uncategorized

İZMİR’İN YÜKÜNÜ ÇEKEN İLÇE

İzmir’in deniz kenarında huzurlu ilçelerinin yanı sıra asıl yükünü çeken ilçeleri de mevcuttur. Bu noktada nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu Karabağlar ilçesi ilk sırada yer almaktadır. Bu ilçeye talebin her geçen gün artması ilçenin ekonomik yapısında daimi bir hareketliliğin sürmesine neden olmaktadır. Ancak en büyük hareketlilik Karabağlar inşaat sektöründe olmuştur.

İzmir’in en eski ilçesi olan Karabağlar kalıplaşmış bir şehirleşme örneğidir. Ancak sadece ilçe eski değil dolayısıyla binalarda eskimiştir. Eski dönemde yapılan inşaatların her malzemesi kaliteli materyallerden yapılmış olsa dahi nem oranı yüksek olan şehirde korozyon hat safhada görünmektedir. Korozyona maruz kalmış evler de %60’ı birinci derece deprem bölgesi dâhilinde olan ülkemizde büyük sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle Karabağlar inşaat firmaları eski binaları yenileme çalışmalarına kentsel dönüşüm yoğunluğundan önce başlamışlardır. Kullanılan malzemenin devlet kontrolünde olduğu, özellikle taşıyıcı aksamda korozyona en dayanıklı ürünlerin kullanılması yeni binaların eskilerden daha uzun süre hizmet vereceği gerçeğini ortaya koymaktadır.

İzmir’in yükünü çeken Karabağlar ilçesi şehir planlamasına uygun olarak tekrar yükselmekte. Özellikle bu planlamalara Karabağlar inşaat firmaları gösterdikleri özen ile Karabağlara İzmir’in en kalabalık, en eski ve en örnek ilçe olma unvanını kazandıracağı bir gerçektir. Bu bölgede yapacağınız bir yatırım firmaların banka kredisi destekleri ile kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlıyor olacaktır. Güvenli, huzurlu ve konforlu bir yaşam için Karabağlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.