Uncategorized

KONAK EMLAK

İzmir denilince ilk akla gelen Konak’tır. Ege Denizi boyunca uzanan sahil şeridinde kurulu olan İzmir’in merkez ilçesi Konak, göçmen halk ile kaynaşmış yerli halk arasında uzanan kültür köprüsü Konak’a ayrı bir atmosfer kazandırmaktadır. Tarihi dokusu, ören yerleri, turistik merkezleri ile İzmir’de ayrı bir çizgi oluşturan Konak, İzmir’in sanat, kültür ve eğlence merkezi durumundadır. İlçenin tarihi dokusunu bozmadan imar çalışmaları çerçevesinde yapılanmaya giden Konak emlak sektörü, bu modern ilçeye yakışır biçimde projeler geliştirmektedirler.

 

İlçe nüfusu neredeyse 450.000 sınırına dayanmıştır ve ilçede konut ihtiyacı hayli fazladır. 150 binden başlayan konut fiyatları konutun bulunduğu konuma ve büyüklüğüne göre artmakta, fiyatlar 1,5 milyona kadar çıkabilmektedir. Arz-talep ilişkisine göre projeler geliştiren Konak emlak firmaları, talepler doğrultusunda modern çerçevede konut yapımına ağırlık vermektedirler. İlçenin sembolü haline gelen palmiyeler projelerin de esin kaynağı olmaktadır.

 

Konak inşaat sektörü daha çok recidence ve plaza biçiminde şekillenmektedir. İlçede bu şekilde bir yapılanma olmasının temel nedeni ilçede yaşayanların ekonomik düzeylerinin yüksek oluşu ve zengin İzmir halkının daha çok burada ikamet ediyor olmasından kaynaklanmaktadır. Zaten tarihi doku ile özdeşleşen modern doku, Konak’ı İzmir’in en gözde ilçesi haline getirmiştir. İzmir Körfezi’ne bakan sahilde yapılanan inşaatlar, Konak emlak sektörüne ayrı bir canlılık kazandırmaktadır. Bu mevkide yapılan inşaatlar talep gördüğü için de yapılanma her geçen gün daha da artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.