Uncategorized

MENDERES EMLAK

Nüfusun kalabalık olduğu tarih ve doğa harikası olan İzmir ilçesi Menderes’te, Menderes emlak projeleri ile konut sorununa büyük ölçüde çare üretilmektedir. 2008 yılına kadar ortalama 100.000 lira civarında olan 2+1 daire fiyatları geride kalan 8 yıl içerisinde %250 artarak bugün 250.000 lira civarına ulaşmıştır. Kişilerin alım gücünü zorlayan bu fiyat yükselişi konut sayısının artırılması ile giderilmeye çalışılmaktadır. Satışlar kadar kiralarda da aynı sıkıntılar yaşanmaktadır. Konut bulmanın zor olduğu Menderes’te kiralık ev fiyatları da 600-1000 lira arasındadır ve yine kiracılar için külfet getirmektedir.

 

İzmir’in ovalıkta kurulu ilçelerinden olan Menderes’te nüfus daha çok göçmenlerden oluşmaktadır. Hem tarihi dokusu hem de doğası ile harikalar diyarı sayılabilecek bu güzel ilçede ikamet ediyor olmak yerleşik düzendeki vatandaşlar için son derece keyiflidir. Ancak nüfus fazlalığına bağlı olarak konut sıkıntısı yaşana ilçede günden güne artan bir inşaat projesi furyası vardır. Menderes emlak ile konut sıkıntısı giderilmektedir ancak bu sıkıntı fiyatların yükselmesine sebep olduğundan yeni sorunları da beraberinde getirmektedir.

 

İlçede yaşayanlar her ne kadar gelir ortalamasının üzerinde olsalar da nüfus çeken bir ilçe olması bakımından satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışları hızla devam etmektedir. Ancak Menderes emlak ile yerleşim yerlerinin ilçe dışında yapılanmaya başlaması ile ilçe dışında oluşturulan yeni siteler konut sıkıntısına çözüm olacak gibi görünmektedir. İnşaat firmaları da ödeme kolaylıkları sağlayarak projelerin devamlılığını artırma gayretindedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.