Uncategorized

MENEMEN İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ

Türkiye’nin 3. büyük ili olan yeşil İzmir,  Ege’nin incisidir. Yunan göçmenleriyle harmanlaşmış bir kültüre sahip olan bu Avrupai kent, tarihi dokusu ile de farklı bir çizgi oluşturmaktadır. Hem bir sanayi bölgesi oluşu, hem ülke turizmindeki payı hem de eşsiz tabiatı ile İzmir bir harikalar diyarıdır. Gerek sosyal yaşamın canlılığının, gerek Ege Denizi’ne karşı konumunun gerekse de ekonomik faaliyetlerin zenginliğine bağlı olarak hem İzmir hem de ilçeleri büyük gelişim göstermektedir. İzmir’in tarih kokan ilçesi Menemen de son dönemlerde büyük bir gelişme göstermiş ve Menemen inşaat müteahhitleri bu anlamda şehre büyük katkı sağlamışlardır. ,

 

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Menemen’de gün geçtikçe artan projelerle kent modern bir yapıya kavuşturulmaya çalışılmaktadır. Menemen inşaat müteahhitleri sit alanlarının korunmasına büyük önem vererek kentsel dönüşüm projelerini uygulamaya çalışmaktadırlar. Bu konuda alınması gereken riskleri, yapılacak analizleri fikir birliği içerisinde yürüten müteahhitler kent dokusunun bozulmadan projelerin hayata geçirilmesine büyük katkılar sağlamaktadırlar.

 

Menemen’de yaşayanlar özellikle gelişmiş tarım ve hayvancılığa bağlı olarak geçimlerini sağlamaktadır. Kentin önemli gelir kaynakları arasında ticaret de çok önemli rol oynamaktadır. Bu ekonomik gelişmişlik Menemen’in sürekli nüfus çeken bir kent olmasına neden olmaktadır. Bu bakımdan satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışları da hızla devam etmektedir. Menemen inşaat müteahhitleri kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yürüttükleri projelerle Menemen’deki konut sorununa radikal çözüm üretmektedirler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.