Uncategorized

METREKARE HESABI FRANSIZ BALKONLAR

İnşaat sektöründe hızlı gelişme yasada da kimi farklılıkları beraber getirmiş durumdadır. Bu noktada İzmir Karaburun inşaat firmalarını belki de en fazla rahatsız eden husus eskiden metrekareye dâhil edilmeyen balkonların artık evin metrekaresine dâhil ediliyor olmasıdır. Sıcak iklimli kentlerde büyük tutulan balkonlar metrekare hesabında farklı vergi dilimlerine dâhil olmasını sağlamaktadır evlerimizin.

Bu metrekare sorununa yaratıcı çözüm yine İzmir Karaburun inşaat firmalarından gelmiştir. Balkon yapılmayan evler Fransız balkonu denilen duvarı tamamen kaplayan pencerelerle çözülmüştür. Bu şekilde yapılan evlerde Fransız balkonu açmanızla balkonun bulunduğu oda, başlı başına bir balkona dönüşmektedir. Bu sayede hem metrekare sorunundan çıkacak ekstra maliyetleri ortadan kaldırmışlardır hem de güneşle evlerimizi daha fazla buluşturmuşlardır. Güneş giren eve doktor girmez atasözü düsturunu da evlerimize dâhil etmektedirler. Zira uzun Fransız balkonlar evlerimizin güneş almasına, güneşe ters tarafta olsak bile en azından aydınlık olmasına hizmet vermektedirler. Maksimum aydınlıktan faydalanmanın en şık yolu olarak görülmektedir.

Metrekare hesabının hayatımıza kattığı şık ve zarif Fransız balkonlar önlerindeki korkulukla sayesinde güvenliği de ön planda tutmaktadırlar. İzmir Karaburun inşaat firmaları yeni yapılarda her zaman güvenliği, zarifliği ve ekonomiyi göz önünde bulundurarak hizmet vermektedirler. Bu noktada yaşam alanlarınızda ışıktan maksimum faydalanmanızı sağlayacak balkonları çiçeklerle süslemek daha romantik bir görünüme kavuşmanızı da sağlayacaktır. Metrekare düzenlemesi bizi belki de daha romantik yaşamlara götürmek içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.