Rıdvan VARKAN

Hakkımda

İzmir Seferihisar’da Yaşıyorum ve Aile Şirketimiz Olan Ahmet Varkan İnşaat Taahhüt Turizm Petrol Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketinde Ön Muhasebe , Web Site Tasarım , Bürokratik İşleri Yapıyorum. Ayrıca En Büyük Hobim Web Sitesi ile Uğraşmaktır ki kendi Web Sitelerimizi kurmaktayım…

Kendimden Bahsedecek Olursam; 1989 Senesinde Mayıs Ayının 3’ünde 5 Kardeşten ortanca olan ben Muş Malazgirt Doğumluyum. Ailemin İzmir’e Taşınma Kararı Aldığında Sadece 1 Aylık Olan Ben, Muş Malazgirt İlçesinde Maalesef ki Yaşamadım.

İlk olarak yerleşim yerimiz İZMİR Yeni Çamlık oldu. Burada Babam ve Amcam Kum Deposu, İnşaat Malzemeleri Satmaktaydı.  İlk okulumu “İlk Kurşun İlk Öğretim Okulu’nda 7. Sınıfa kadar okudum. Burada Tek Dostumun CİHAN İNCE olduğunu ve Halen Görüştüğüm ve sevdiğim bir insan olduğunun Altını Çiziyorum.  O Dönemler Babam ve Amcam “Buca Çamlı Kule 205 Son Durak “ta inşaat malzemeleri satmak için büyük bir İşletme açma kararı aldılar. Her gün Yeni Çamlık’tan Buca’ya gitmek zor oluyordu.

Sonrasında, Buca Gediz Mahallesine taşınma kararı aldılar. Arsa alıp kendi evimizi yaptık. 8. Sınıfı “Buca Gazi İlk Öğretim Okulu’nda Okudum ve son sınıfımdı. Tabi eski arkadaşlarımdan ayrılmam benim için her zaman eksik bir yanım olarak kaldılar. Çocukluk arkadaşlığı çok farklı idi. Yıl 2021 sadece görüştüğüm iki insan var biri mahallemden FERHAT ÖZTÜRK. Diğeri ise ilk okul Arkadaşım Dostum CİHAN İNCE…

Evet Hayatımda her şey değişmişti; Yeni Okul, Yeni Arkadaşlar ve yeni Öğretmenler. Alışmak zordu. Alışana kadar zaten son senem olduğu için pek alışamadım zaten. Buranın insanları çok tuhaf geliyordu. Bir türlü alışamadım yer ve ortam değişikliği en büyük sebepti.

Nihayetinde okulum bitti. Mezun oldum. “Buca Ticaret ve Meslek Lisesine” Kayıt oldum. Tekrar başa sardık. Yeni Okul, Yeni Arkadaşlar ve Yeni Öğretmenler. Birinci Yılım birinci dönemim çok çok iyi gitti. Muhasebe ve Bilgi İşlem Okuyordum. Karne notum en düşük 3 idi.  İkinci Yarıda, yeni arkadaşlarla kaynaştık, yeni okula alıştım, yeni Öğretmenlere ve Yeni HAYAT…! 2. Sezon ’un 3yada4. Haftasında Kendimi Çok değişik bir ortamın içinde buldum. Okulu asmaya başladım. Kavga hat safhada bildiğiniz terör estiriyorduk. Bir gün okula gitmek için hazırlandım, servis geldi (Bu arada okula servis ile gidiyordum) Servise bindim gittim. Okulun kapısında indim ve okula girmedim. Yeni bir alışkanlığım oldu. SİGARA…!

Sigara ‘mı içtim okula girdim ve herkes sınıflara girmiş idi. Kapıyı çaldım sınıfa girdim, Tabi bizim sınıfta 4 baş belası vardı. Kâmil, Akın, Barış ve BEN.! Coğrafya öğretmenimiz, Kâmil – Akın – Barış’ı Tahtaya kaldırmış cetvelle vuruyordu. O sırada koca sınıfta bir sessizlik çöktü. Öğretmen döndü ve dedi ki Eksik kalmıştın TAM oldu. Beni’ de bir güzel patakladı. Tabi sınıf karıştı ve birbirimize girdik. Dördümüz disiplin kararı ile 1 hafta uzaklaştırma kararı aldık. 1 Haftanın sonunda okula gitme hevesim kalmadı.

O sırada tabi Babam ve Amcam ortak kurdukları şirket çok iyi para kazanıyordu. Arsalar almaya başladılar ve binalar diktiler. Bir gerginlik sebebi ile ayrılma kararı aldılar ve o dönemde ayrıldılar. Mal paylaşımları yapıldı herkes hakkını aldı.

2005’te Abim, Osman Varkan askere gitti. Bir Süre geçtikten sonra benim için çok ama çok değerli çok sevdiğim Babaannemi Kaybettik. Liseyi Bıraktım. Sonrasında Buca’da daha fazla kalmayı istemedik ve tekrar sil baştan Yeni yer, yeni mekân, yeni insanlar urla iskele ’ye taşındık. İş yerimizi Balçova’ya kurduk. Burada malzeme satmayı kestik. Direkt Müteahhitlik yaptık. Biz 2 kişi kaldık. Babam, ben – Benden küçük erkek kardeşim ( Fırat VARKAN ) var ve o dönemler ufaktı. Balçova’ya Ofisimizi Kurduk Sene 2005. Biraz çevre edindik dost edindik, Tanıdık ve Tanındık. Nihayetinde abim askerden geldi ve biz 3 Kardeş Sırt Sırta Verdik. 14-15 Yaşlarında emlakçılık yapmaya başladım. Yerler topluyordum, Satılık ve Kiralık Afişler bastırıyordum, hiç boş durmuyordum. Kanım kaynıyordu o dönemler. Bazen Müşterilerim karşılarında Yaşını almış olgun bir insan bekliyordu fakat benimle karşılaşıyordu sadece 14-15 yaşındasın 😊 ve bu yaşımın sayesinde güzel paralar kazanmaya başladım.

Sonrasında Emlakçılıkta herkesin bildiği gibi o dönemler sürekli farklı konuşmalar yaparlardı. Bu konuşmaları beceremediğim için bir türlü sarmadı o iş beni. İnşaat işine dönmeye başladım. İnşaat’ta sarmamaya başladı, Ustalarla uğraşmak zor dedim. O sırada abim tamamen inşaat işine baktı İnşaat Direktörü Oldu (2021 Halen) ben ise başka bir görev aldım. Bürokratik işler. Evet bu iş tam bana göre idi😊 Belediyeler, Tapu Daireleri, İz-su, Gediz Elektrik, Bol bol Resmî kurumlara gidiyordum.

Resmî kurumları sevmeye başladım. Evrak getir, evrak götür. Eğlenceli bir işti. Temelden Çatıya Tüm Ruhsat işlerine ben bakmaya karar verdim. Ve Resmî kurumlarda çok güzel dostluklar kurdum. Zaman ise su gibi akıp gidiyordu.

Yıl oldu Aralık 2009 Askerlik dönemim geldi. Acemi birliğimi Ankara Mamak MEBS okulunda yaptım. Usta Birliğimi TÜRKİYE- ERMENİSTAN sınır Kapısı “Doğu kapı Karakolu’nda 1989/4 Tertip yaptım. Askerliğim bitti İzmir’e döndüm. İşlerimin başına tekrardan geçtim Binalar yapmaya devam ediyorduk. 2011 Yılında sevdiğim ve saydığım biriyle internet üzerinden tanıştım. Ömer YETİM, kendisi İstanbul’da İ.T. uzmanı. Ve web sitelerinde bilgi aldığım en büyük destekçim olur kendisi.

22.03.2014’te Evlendim 06.10.2015’te Oğlum Rıza Araf VARKAN Dünya’ya Geldi. Bu Arada Güzelbahçe’de Bahçeli evimizi yaptık orada oturuyorduk.06.02.2018’de Kızım Serra VARKAN Dünyaya Geldi. Sonrasında ­2018 Yıllarında Doların bir an patlaması 3-4 TL’den 6-7 TL’ye çıkması bizi Çok sarstı. İnşaatlarımızın Bitmesine yakındı ki, zararı çok dokundu. Faiz oranları uçtu, Dairelere talep düştü sonucunda ZARARINA SATIŞLAR…

Sarsıldık dedim battık demedim… Bu Süreçte Elimizde Olan Kat karşılığı yerlerimizin hepsini tamamladık ve Arsa sahiplerine Teslim ettik. 2019’dan Beridir Seferihisar’da ikametgâh ediyoruz ve halen inşaat Müteahhitliği yapıyoruz… Malum Covid-19 Salgınından dolayı Beklemedeyiz…

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Yarının ne olacağı belli olmayan güzel günlere. Hoşça Kalın…
Benimle İletişime Geçmek İçin

Kayıt bırakın geri dönüş sağlanacaktır.