Uncategorized

SEFERİHİSAR İNŞAAT YASAĞI

Yaz tatillerinin gözde merkezlerinden Seferihisar , İzmir’in de en güzel ilçeleri sıralamasında liste başında yer almaktadır. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün doya doya yaşandığı bu ilçede, inşaat çalışmaları büyük hızla devam etmektedir. Ancak yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde artacak olan turist sayısına bağlı olarak Seferihisar inşaat yasağı günlerinin başlayacak olmasının da bir sinyalidir.

Yaz tatillerinin en çok ziyaret edilen merkezlerinden olan Seferihisar , aynı zamanda her geçen gün yeni yapılanmaların yaşandığı inşaat projeleri ile de gelişip büyümektedir. Ancak tatil zamanlarına denk gelen aylarda Seferihisar inşaat yasağı 2021 günleri başlamakta ve inşaat çalışmalarına ara verilmektedir. İnşaat çalışmalarının turizm sezonunda durgunluk yaşamasının nedeni yolların kapanması, turistlerin rahatsızlık duyması, artan nüfusa bağlı olarak inşaat çalışmaları nedeniyle kentte kargaşa yaşanması gibi faktörlere bağlı olarak Seferihisar’da yasaklı günler başlamaktadır.

İlçede büyük bir turizm potansiyeli mevcuttur. Bu turizm potansiyelinin sekteye uğramasını istemeyen Seferihisar Belediyesi, tatil dönemlerinde yasaklar başlatarak turizmin inşaat çalışmalarından olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek istemektedir. Bu nedenle de tatil sezonunda inşaat sezonu durgunluk yaşamakta ve Seferihisar inşaat yasağı 2022 günleri başlamaktadır. Bir taraftan inşaat sektörüne zarar veren bu olay diğer taraftan turizm gelirlerinin olumsuz etkilenmesini engellediğinden Seferihisar için kara dönüşmektedir. İnşaat sektörü çalışanları, firmaları, şirketleri açısından tepki ile karşılansa da yasaklar yine Seferihisar’ı korumak adına konulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.