Uncategorized

MENDERES İNŞAAT

Ege Denizi boyunca uzanan sahil şeridinde kurulu olan, İzmir’e 20 km uzaklığındaki şirin ilçesi Menderes, ova ortasında kurulu şirin bir tarım ilçesidir. Ekonomik etkinlikleri tarım ve hayvancılığın oluşturduğu bu güzel İzmir ilçesinde inşaat sektörü de halkın gelir seviyesi paralel olarak gelimle göstermektedir. Sektörde daha çok kişilerin alım gücü belirleyici olduğundan Menderes inşaat firmaları talepler doğrultusunda siteler ve daire biçiminde yapılanmaya ağırlık vermektedir. Plaza, rezidans ve konak inşaatları da talep görmektedir.

 

İlçe nüfusu neredeyse 100.000 sınırına ulaşmıştır ve ilçede konut ihtiyacının fazla olduğu söylenebilir. 80 binden başlayan konut fiyatları konutun bulunduğu konuma ve büyüklüğüne göre artmakta, fiyatlar 200 bine kadar çıkabilmektedir. Kiralar ise 700 liradan başlayıp 2 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Apartmanlar, liman villalar, villalar ile zengin bir seçenek yelpazesi oluşturulan Menderes inşaat projelerinde konutlar daha çok modern tarzda inşa edilmektedir.

 

Sıra dışı ve teknolojik imkânlar kullanılarak tasarlanan yeni dönem konut projelerinde kira fiyatları 150 liradan başlayıp 2000 liraya kadar çıkmaktadır. Konutun büyüklüğüne ve konumuna göre belirlenen kira fiyatları, evin eşyalı olup olmaması etkilemektedir. İlçede yaşayanlar gelir ortalamasının üzerinde oldukları için ve turizme bağlı olarak nüfus yoğunluğu arttığı için ilçede satılık ev fiyatları doğal olarak ortalamanın üzerine çıkmaktadır. Ancak Menderes inşaat firmaları yerleşim yerlerinin ilçe dışında yapılanmaya başlaması konut sıkıntısını çözmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.