Uncategorized

RUMELİ GÖÇMENLERİNİN YURDU KALKINIYOR

İzmir’in eski yerleşim yerlerinden biri olan Gaziemir asıl olarak Rumeli göçmenlerine ev sahipliği yapmasıyla duyurmuştur adını. Ancak son dönemde sanayi ve ticaretin fazlaca artması burada yaşayan ve çalışan nüfusun da artmasına neden olmuş dolayısıyla Gaziemir emlak piyasası fazlaca değer kazanmıştır.

Sanayi ve ticaretin arttırdığı değer bu güzel ilçeye okul, hastane, kamu kurumları olarak da yansımıştır. İzmir zaten eskiden beri göç alan şehirler arasında olduğundan dolayı da artık barınma olanağı yeterli gelmemektedir. Az katlı küçük evlerin yıkılıp yerlerine daha çok katlı binaların yapılmasıyla da Gaziemir emlak piyasası ister istemez gelişme göstermiştir. İdeal sayıda okul, hastane ve kamu binası bulunduran ilçede gelir seviyesi sanayi ve ticaret müteşebbisleri sayesinde arttırmış ve dolayısıyla halkın gelir seviyesi de yükselmiştir. Yeni gelir seviyesinin istediği özellikleri taşıyan farklı alternatifleri bünyesinde bulunduran siteler de yoğun olarak görülmektedir. Güvenliğin ve huzurun ön planda tutulduğu sitelerde 1+1’den başlayan daire seçenekleri bulunmakta ve eskinin komşuluk kavramı tekrar kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Gaziemir ilçesinde gelişme ve büyüme ya da genel anlamda kalkınma son sürat devam etmektedir. Bu kalkınmaya paralel olarak da Gaziemir emlak piyasası da gelişme göstermektedir. Her geçen gün güvenli, huzurlu, konforlu yaşam alanları inşa edilmektedir. Rumeli göçmenlerinin izlerini silmemeye dikkat eden inşaat firmaları o izlerle modernizm akımını birleştirerek İzmir’e yakışan projelerle karşımıza çıkmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.