Uncategorized

MENEMEN İNŞAAT PROJELERİ

Kurtuluş Savaşı’ndaki tarihi olaylarla zihinlerde yer etmiş olan Menemen, ova ortasında kurulu şirin bir tarım ilçesidir. Ekonomik etkinlikleri tarım ve hayvancılığın oluşturduğu bu güzel İzmir ilçesinde inşaat sektörü de halkın gelir seviyesi paralel olarak gelişme göstermektedir. Sektörde daha çok kişilerin alım gücü belirleyici olduğundan Menderes inşaat projeleri talepler doğrultusunda siteler ve daire biçiminde yapılanmaya ağırlık vermektedir. Plaza, rezidans ve konak inşaatları da talep görmektedir.

 

İlçe nüfusu neredeyse 150.000 civarındadır ve ilçede konut ihtiyacının fazla olduğu söylenebilir. 250 binden başlayan konut fiyatları konutun bulunduğu konuma ve büyüklüğüne göre artmakta, fiyatlar 750 bine kadar çıkabilmektedir. Kiralar ise 900 liradan başlayıp 2 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Arz-talep ilişkisine göre projeler geliştiren Menderes inşaat projeleri talepler doğrultusunda modern çerçevede konut yapımına ağırlık vermektedirler. Havuzlu siteler, konaklar, plaza ve rezidanslar da çok talep gören konutlar olduğundan firmalar bu tür yapılara da ağırlık vermekte ve uygun koşullarda konutları satışa çıkarmaktadırlar.

 

Menderes inşaat sektörü daha çok site içi daireler biçiminde şekillenmektedir. İlçede bu şekilde bir yapılanma olmasının temel nedeni ilçede yaşayanların ekonomik düzeylerinin orta seviyede oluşudur. Vadi ortasında kurulan ilçede inşaat sektöründeki yapılanmalar, Menderes inşaat projeleri sürekli bina, ofis, plaza inşa etmesine vesile olarak ayrı bir canlılık kazandırmaktadır. Bu mevkide yapılan inşaatlar talep gördüğü için de yapılanma her geçen gün daha da artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.